" Ақмола облысы білім басқармасының  Астрахан ауданы  бойынша білім бөлімінің Новый Колутон ауылының жалпы білім беретін мектебі"  коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
 Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная  школа села Новый Колутон отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области»

Мы в соц.сетях

    

Список организаций

Галерея

Смотреть все>>>

4-сынып. "Сәулетшінің өнері" Дайындап өткізген қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі Б.К Аманжолова "Искусство архитектора".

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 4.  Мамандықтар әлемі

Күні :       

Педагогтің аты-жөні: Аманжолова Бархыт Константиновна

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар:   4            Қатыспаған оқушылар :   жоқ    

Сабақтың  тақырыбы:          Сәулетшінің өнері     

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​5.​1  тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау

4.2.​3.​1  белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу

Сабақтың мақсаты :

 тыңдаған оқиға/әңгіме бөліктерінің жалғасын болжайды;

 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді.

Тілдік мақсаттар

ұста, сәулетші, құрылысшы, шатыр,баспалдақ, көлем

                             Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

Сыынпта жағымды, оқуышларға қолайлы ахуал орнату.

Сабақ мақсатымен таныстыру:

-сәулет өнеріне қатысты мамандықтармен танысады;

-құрылысқа қатысты сөздерді қолдануды үйренеді.

 

 

 

 

 

 

 

Мақтау 

 

 

Слайд

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Сөйлесейік»

1-тапсырма

Топтық   жұмыс

 

 

 

«Жаңа сөз үйренейік»

 Мұғалім оқушыларға тақырып бойынша берілген  жаңа сөздерді интербелсенді тақтадан көрсетеді, аудармасын жасатады.

 

 

2- тапсырма

Жұптық  жұмыс

 

«Ойланайық»

Мұғалім оқушыларды

нақтылыққа, жылдамдыққа, ұқыптылыққа баулиды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4-тапсырма

Жеке  жұмыс

 

Мұғалім бағыт-бағдар береді

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

 

5- тапсырма

Топтық жұмыс

«Оқиық»

 

6- тапсырма

Жеке жұмыс

«Оқиық және жауап берейік»

 

Мұғалім оқшыларға бағыт береді, қосымша мәліметтермен қамтамасыз етеді.

 

 

 

7- тапсырма

Жеке жұмыс

«Кел, жасайық»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Айтылым

Саған қай ғимарат ұнайды? Неліктен?

Ол қандай құрылыс материалынан салынған?

 

 

 

 

 

 

Тыңдалым Айтылым

Жаңа сөздер

Ұста-ағаш шебері

Сәулетші-болашақ ғимараттың жобасын жасайтын адам.

Құрылысшы-ғимаратты салатын адам.

Шатыр-төбені жабатын бөлік

Баспалдақ-келесі қабат жол

Жазылым

Қоршаудағы сөздерді оқиды, кестенің бір бөлігіне түсіреді.

Сөздер:

Ғимарат, сәулетші, балкон, кірпіш, ұста, есік,үй,еден,қабат,тас,ағаш,бөлме,терезе.

 

Ғимараттың бір бөлігі

Құрылыс материалы

Мамандық

балкон

кірпіш

сәулетші

 

Жазылым

Сөйлемдерді оқиды, берілген суреттердің ішінен табады.

а)Бұл үй әйнектен салыныпты

ә)Бұл үй кірпіштен салыныпты

б)Бұл үй тастан салыныпты

в)Бұл үй ағаштан салыныпты

 

Оқушылар мұғалім қосқан сергіту сәтін орындайды, өз көңіл- күйімен бөліседі.

 

 

Оқылым

Мәтінді түсініп оқиды.

 

Айтылым

Сұрақтарға мәтіннен жауап іздейді.

*Сәулетші қандай нәрсеге көңіл бөледі?

*Баспана салу үшін қандай материалдар қажет?

*Ғимаратты тез салу үшін қандай материалдар ыңғайлы?

*Құрылысқа қандай мамандар қажет?

 

Айтылым

Өз қиялындағы үйдің суретін салады, оның жобасы, құрылыс материалдар туралы айтып береді.

 

 

 

         

Дескриптор:

Жалпы-4 балл

- тапсырманы орындайды

- өз пікірін айтады

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

Жалпы-3 балл

-ой бөліседі;

-сөз тіркестерін жазады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

Жалпы-5 балл

-ақпарат іздейді

-ой бөліседі

 

 

 

 

        

 

Смайликтерді қолдана отырып кері байланыс жасайды.

 

 

«Бағдаршам» тәсілі арқылы бағаланады.

 

 

 

 

«Бас бармақ» тәсілі

Оқулық 26- бет

 

 

слайд

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

Оқулық

  27- бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сөздік

 

 

 

Оқулық

 28- бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

слайд

 

 

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 3- тапсырма

 

Кері байланыс

«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді

 

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

             


 

 

 


Текст